mgr Marta Zarębska - dietetyk

Jestem właścicielką poradni dietetycznej odWAŻ się!. Absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie uzyskałam tytuł magistra dietetyki.

Swoje kwalifikacje uzupełniłam kończąc specjalistyczny kurs psychodietetyczny Psycho dla dietetyka.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam z jednym z łódzkich żłobków, troszcząc się o zdrowe żywienie dzieci od 1. roku życia. Pracując w gabinecie dietetycznym prowadziłam przede wszystkim pacjentów z nadwagą i otyłością, ale także cierpiących na insulino oporność, choroby tarczycy, celiakię czy chorobę wrzodową żołądka.  Uczestniczyłam  w licznych happeningach promujących zdrowy styl życia. Współprowadziłam warsztaty z zakresu żywienia dzieci w programie „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Jestem również współautorką publikacji na temat żywienia małych dzieci w miejskich żłobkach w Łodzi. Po godzinach współtworzę blog lifestylowy Przy Stole.

W sposób szczególny interesuję się odżywianiem kobiet w czasie ciąży. Na bieżąco tropię nowinki dietetyczne, jednocześnie biorąc pod lupę tzw. superfoods. Wyznaję zasadę, że zbilansowana dieta nie wymaga wspomagania suplementami.

Swoich pacjentów zawsze traktuję w sposób indywidualny. Stawiam na szczerą rozmowę. Nie krytykuję, a staram się zrozumieć i wytłumaczyć. Jestem otwarta na propozycje, zawsze dążę do kompromisu. 

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w zakresie zdrowego odżywiania – chcesz wprowadzić dobre nawyki wśród domowników, pozbyć się nadprogramowych kilogramów bez efektu jo-jo lub nauczyć się zasad żywienia w konkretnej jednostce chorobowej – po prostu mi zaufaj 🙂

Pomysł z założeniem własnej poradni pojawił się nie tylko z chęci dzielenia się z innymi swoją wiedzą i wykorzystywaniem jej w praktyce, ale przede wszystkim z powodu satysfakcji, jaką daje praca z pacjentem. Uśmiech osoby, która na pierwszą wizytę przychodzi sceptycznie nastawiona, a wychodzi pełna optymizmu i zadowolona z rezultatów wspólnej pracy to najlepsza nagroda.

Opinie

Chociaż nie ukończyłam jeszcze co prawda swojej drogi to wagi docelowej to już teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zawdzięczam Marcie nie tylko utratę 8 kg nadwagi, ale także zmianę nawyków żywieniowych, lepsze samopoczucie i zdrowie, motywację do podejmowania ćwiczeń fizycznych i zwracanie uwagi na to, co kupuję w sklepie. Niezmiernie się cieszę, że trafiłam na tak profesjonalnego dietetyka. Marta wskazuje odpowiednią drogę żywienia i dobiera jadłospis tak, żeby jeść to, co się lubi bądź na co ma się w danym momencie wielką ochotę. Wiem, że mogę na nią liczyć kiedy dopadnie mnie kryzys i “zachcianki”. Tak więc podsumowując – wydaje się, że to tylko dieta, ale mogę zagwarantować, że wpłynie ona pozytywnie na znacznie więcej aspektów życia. Jeśli ktoś jeszcze waha się nad decyzją – ja zdecydowanie polecam Martę jako dietetyka, z jej wiedzą i wsparciem na pewno się uda!

Beata

Dieta od zawsze kojarzyła mi się z wyrzeczeniami i głodówką no i oczywiście z potrawami, które za żadne skarby nie określiłabym jako „smaczne”. Zupełna bzdura! Odkąd przeszłam na indywidualną dietę ułożoną przez Panią Martę Zarębską widzę wszystko w innym świetle. Ma ona mnóstwo zalet oprócz rzecz jasna efektów w postaci rozsądnej utraty kilogramów zapewnia mi sporą dawkę witamin i innych niezbędnych składników odżywczych wpływających na moje dobre samopoczucie. Co więcej nie muszę się głodzić ponieważ posiłki są odpowiednio zbilansowane i rozplanowane w czasie. Polecam moja ocena to zdecydowanie 10/10!

Monika

Dzięki Marcie nie tylko schudłam 10(!) kilogramów, ale też całkowicie zmieniłam swoje kuchenne zwyczaje. I co najlepsze: nie mam pojęcia jak i kiedy to się stało, a tu takie efekty 🙂 Żadnego wysiłku, żadnych wielkich rewolucji za to mnóstwo serdecznego uśmiechu i słów zachęty. Spotykanie się z dietetyk, która motywuje i wspiera to sama przyjemność!

Kasia

Łatwy i szybki kontakt, Marta sama jest przypominajka i układając nową tygodniową dietę pyta na co mam ochotę! Spełnia wszystkie zachcianki, lody, pizza! Tak to możliwe na diecie! Byłam w szoku, że takie rzeczy mogę jeść na diecie. A z efektów jestem mega zadowolona! Szczerze polecam! Pozbadzcie się gorszej części siebie!

Monika

Bardzo sympatyczna osoba i wspaniały dietetyk! Świetny kontakt, mnóstwo ciekawych i różnorodnych przepisów z wykorzystaniem ulubionych produktów, wyjaśnianie wątpliwości, a przede wszystkim wsparcie i motywacja – tak w skrócie można opisać współpracę z Martą! 🙂

Paulina